Organizačný tím

 

Laco Baranyai

vedúci tábora

 

Niečo o mne

Mám zaujímavý život. Hľadám poklady. Neraz som v podzemí aj niekoľko mesiacov a len z času na čas sa ukážem vonku. Paradoxne popritom rád lietam a zvyčajne sa pohybujem rýchlosťou svetla... :-)

Prečo som sa rozhodol stráviť leto v tábore Antre?

Lebo v ňom pôjde o riadne dobrodružstvo s mnohými novými ľuďmi ale súčasne aj s niekoľkými „starými vlkmi a vlčicami“...

Tvoja vízia - čo by si rád deťom odovzdal, ukázal?
Vidím okolo seba veľa pokladov, ale aj svinstva (páchanom na druhých) a mladí sú na križovatke. Rozhodol som sa byť tam, kde sa objavujú na horizonte veľmi cenné veci, za ktorými sa oplatí ísť a niečo pre ne aj stratiť.
Čím je podľa teba tento tábor iný, než ostatné, čo tu bude inak? 
Bude tam niekoľko pramenitých ľudí. Okrem toho bude mať tento tábor v sebe pointu, ktorá je pre život veľmi dôležitá a ktorú budú možno niektorí schopní objaviť (nečakám, že ich bude nejako veľa – možno dvaja – traja).
Aké hodnoty považuješ u mladých ľudí za najdôležitejšie, aby žili šťastne, úspešne i udržateľne zároveň? 
Začal by som s dvoma: Pokorou a nenásytnosťou. Pokora znamená - bez vzdania sa prijímať a prekračovať svoje hranice a nenásytnosť znamená - ísť za tým, čo je skutočne najväčšie; neuspokojiť sa s polopravdami a ilúziami, nenechať sa namotať na lacný – ako decká hovoria – shit.

 

 

Alena Paľová

reportérsky krúžok

 

Niečo o mne

Podnikám a vediem vzdelávaciu agentúru Antre, organizujem počítačové kurzy, prednášky, semináre a workshopy osobnostného rozvoja. Počas leta sa venujem deťom v tábore.

Prečo si sa rozhodla stráviť leto v tábore? 

Chcem urobiť radosť deťom, mládežníkom a aj sebe. Tábor a práca s deťmi a mladými ľuďmi je pre mňa jedna z najzmysluplnejších činností. Vždy ma to nadchýňa, rada experimentujem a inovujem. Na tábore si vždy vytvoríme taký malý ideálny svet. Sú to najkrajšie dni roka.

Tvoja vízia, čo by si rád deťom odovzdala, ukázala?

Môžem odovzdať len to čím som. A ja verím, že svet okolo seba môžeme meniť, zlepšovať, len treba byť proaktívny – ak sa mi niečo nepáči, jednoducho sa rozhodnem, že preto niečo urobím a urobím to. Krásne to funguje. Je tiež možné žiť podľa svojich predstáv a je možné pomáhať iným, aby žili podľa svojich predstáv. Ďalšou mojou ambíciou je umožniť deťom byť bližšie k prírode a byť bližšie k ľuďom – čo najviac komunikovať s ľuďmi naživo.

Čím je podľa teba tento tábor iný, než ostatné, čo tu bude inak? 

Bude tu iná celková atmosféra a nové hodnoty. Ak sa podarí to, čo zamýšľame, tak deti zažijú, čo ešte nezažili. Našim zámerom je zažiť čo najviac ľudskosti a zamyslieť sa aj zodpovedne nad budúcnosťou – ekológiou, trvalou udržateľnosťou, zdravou ekonomikou.

Aké hodnoty považuješ u mladých ľudí za najdôležitejšie, aby žili šťastne, úspešne i udržateľne zároveň?

Nájsť svoj talent, ísť aktívne za svojimi snami, nebáť sa omylov a skúšať znova a znova, nerobiť veci kvôli peniazom, byť slušný a tolerantný k ľuďom i prírode.

 

Zuzana Paulová

kulinársky krúžok

 

Niečo o mne

Venujem sa riadiacim procesom v spoločnosti, ktorá sa venuje grafickému, priemyselnému a web dizajnu. Som večná študentka, členka jogového a pilatesového klubu, matka dvoch dcér a manželka. Nadchli ma e-biky a možnosť oddávať sa nekonečným kilometrom jazdy v kopcovitom teréne. Dnes sú pre mňa cyklovýlety zážitkom...

Prečo si sa rozhodla stráviť leto v tábore? 

Roky sa zaujímam o zdravý životný štýl, ktorý je úzko spätý s hľadaním  informácií o racionálnej strave. Znalosti z oblasti zdravej výživy aplikujem na najbližšej rodine, ktorá toto moje hobby so mnou nadšene zdieľa. Spoločne čerpáme energiu zo všetkého, čo nám záhrada, príroda a život poskytuje. Je to veľké dobrodružstvo, ktoré prináša radosť a skvelý pocit :).

Tvoja vízia, čo by si rada deťom odovzdala, ukázala?

Moje skúsenosti spojené so stravovaním a varením by som chcela odovzdať a ponúknuť mladým ľuďom, poskytnúť zdravé a chutné alternatívy, vyskúšať nové chute, vône, zážitky... Za veľký úspech budem považovať osvojenie si aspoň jedného nového návyku za deň, ak sa podarí viac, bude to pre nás veľká odmena.

Čím je podľa teba tento tábor iný, než ostatné, čo tu bude inak? 

Myslím si, že iné bude takmer všetko. Myšlienka, ktorá vznikla je úžasná a pre mladých ľudí bude veľkým zážitkom sledovať príbeh, ktorého budú súčasťou. Neviem, či môžem prezradiť viac, viem len že denne bude čo objavovať, skúšať, poznávať, prekonávať, vymýšľať, zažívať a za seba môžem sľúbiť aj ochutnávať...

Aké hodnoty považuješ u mladých ľudí za najdôležitejšie, aby žili šťastne, úspešne i udržateľne zároveň?

Lásku, priateľstvo, vieru, zdravie a vzdelanie.

Verím v múdrosť a úsudok mladých ľudí a verím, že sa vzájomne obohatíme a aspoň na pár dní sa staneme súčasťou ich sveta...

 

Juraj Paľa

fotografický a zálesácky krúžok

 

Študuje na Ev. gymnáziu J.A. Komenského v Košiciach, pred štyroma rokmi na tábore Antre rozbehol spolu s bratom táborovú televíziu Antre TV, fotografuje na mestských akciách a školských podujatiach - Biela Noc Košice, naposledy získal 3. miesto v celoslovenskej fotografickej súťaži

Povedz niečo o sebe

Svoj voľný čas trávim počas slnečných dní poobede niekde vonku v prírode, pri športe alebo v meste a po večeroch pri počítači, kde surfujem na internete alebo na niečom pracujem a učím sa pracovať s programami. Baví ma história, literatúra. Mám rád chutné a zdravé jedlo, dobré a kvalitné filmy a oddychovú hudbu. Rád chodím do divadla a na koncerty. Život sa snažím viesť správnym smerom a dosiahnuť svoje ciele.

Čo ťa zaujíma?

fotenie, video, filmy, bicyklovanie, plávanie,  turistika, hokej, hokejbal, futbal, behanie, cestovanie, čítanie kníh a časopisov

Prečo si sa rozhodol stráviť leto v tábore Antre? Čo ešte deťom ukážeš?

Chcem sa podeliť o svoje zručnosti aj s inými a vytvoriť tím ľudí, ktorí by vedeli navzájom spolupracovať a niečo ponúknuť. Stráviť pekný čas aj ako vedúci, pretože v tábore Antre sa majú skvele aj účastníci aj vedúci. Rád by som deti naučil robiť niečo, čo môžu prakticky využiť a mať v niečom výhodu oproti ostatným. Okrem počítačov aj základné techniky prežitia.

Čím je podľa teba tento tábor iný, než ostatné, čo tu bude inak?

Na tábore ANTRE som už strávil mnoho rokov, a tak viem povedať,  že tento tábor je svojím duchom Antre vždy iný a výnimočný ako iné, no tento rok som si istý, že iniciatíva nových či už mladých, alebo skúsených ľudí je ochotná vytvoriť tábor, ktorý vo vás zanechá viac ako len spomienky. Budú to praktické skúsenosti, zručnosti a fungujúce ideály slobody, solidarity, rovnosti, rešpektu, tolerancie v praxi, ktoré vám ukážu náš svet v inom svetle. 

Aké hodnoty a vlastnosti považuješ u mladých ľudí za najdôležitejšie, aby žili šťastne, úspešne i udržateľne zároveň?

Dnešná generácia čelí mnohým výzvam a je dôležité, aby sa čím skôr chopila iniciatívy, pretože v tomto svete, ktorý si vytvoria budú svoje životy žiť, a tak je potrebné sa učiť ideálom slobodnej a demokratickej spoločnosti, ktorá má rešpekt a toleranciu nielen voči druhým ľudom, ale aj voči prírode a našej Zemi.

 

Šimon Lovás
zálesácky krúžok

 

Som študentom druhého ročníka Gymnázia J. Fándlyho v Šali. 
Od septembra som sa začal učiť hrať na gitaru, hrávam hokejbal a ochotnícke divadlo a od 7 rokov som členom Slovenského skautingu. Vo svojom voľnom čase rád čítam knihy, chodím do prírody, športujem, počúvam hudbu.
Tábora Antre sa zúčastním po štvrtýkrát. Na tábore by som chcel deti naučiť rôzne skautské hry, ale aj ako sa správne pohybovať v lese a nezablúdiť v ňom. :) A v neposlednom rade by som chcel zorganizovať pár nočných hier, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každého tábora. :)

 

 

 

 

Ivo Halomi

asistent

Mám 16 rokov a študujem na gymnáziu Parovská 1, Nitra. Som prvák. Svoj voľný čas trávim po večeroch pri počítači na ktorom hrávam hry s kamarátmi,hrávam aktívne futbal za dedinský klub. Rád si zabicyklujem alebo idem len tak do prírody opekať alebo prechádzku. Rád vymýšlam hry a zabávam sa. Leto v tábore som sa rozhodol stráviť pretože som bol v Antre posledné 3 roky a leto bez Antré si neviem predstaviť. V tábore som zažil veľa srandy, spoznal super ľudí, ktorí tábor organizujú a chcel by som im pri tom pomôcť, lebo viem, že zabaviť toľko deti dá zabrať.

 

 

 

 

Samo Kubinec

asistent

Volám sa Samuel Kubinec, mám 15 rokov. Študujem na Bilignválnom gymnáziu Jána Baltazára Magina. Bývam v Piešťanoch, moja prezývka v tábore je Famo. Do tábora idem už 5 krát. Do mojich osobných záľub patrí Florbal, Pc hry, nočné hry, karty, hudba (počúvanie). Na tábor sa vraciam kvôli dobrému kolektívu a záujmu pomáhať pri organizácii aktivít na zážitkovom tábore, pre mňa je výhodou, že poznám terén, na ktorom sa už v predchádzajúcom tábore uskutočnila nočná hra pri ktorej som pomáhal. Som ochotný pomáhať pri organizácii turnajov či už v kartách, volejbale.

Samo "Famo" Kubinec

 

Michaela Belišová

asistentka

Stanka Karľová

zdravotníčka