Miesto tábora - Škola v prírode Pod Sitnom, Počúvadlianske jazero pri Banskej Štiavnici

 

Chata Podsitnom

 

Tento rok sa tábor uskutoční v nádhernom areáli Školy v prírode Pod Sitnom https://podsitnom.sk, na strednom Slovensku, asi 30 km od stredu Európy, mesta Kremnice a 12 km od okresného mesta Banská Štiavnica.

Ako nám hovorí už názov, Škola v prírode sa nachádza 45 minút od vrchu Sitno a 200 m od  Počúvadlianskeho jazera.  Po vstupe do školy v prírode na vás dýchne neopakovateľne príjemná atmosféra horskej chaty, v jej stenách cítiť históriu a deti, ktoré si tu šepkali svoje tajomstvá, vymýšľali bláznovstvá, rok čo rok prežívali neopakovateľné prázdninové zážitky. A niet sa čomu čudovať. Areál školy v prírode fungoval od roku 1935 - 1938 ako rekreačné stredisko pod Sitnom. V povojnových rokoch sa tu konal Medzinárodný letný tábor mieru. Bol navštevovaný deťmi z rôznych krajín celého sveta: z Anglicka, Švédska, Nórska, Fínska, Ruska, Poľska, Švajčiarska, Izraelu, Bulharska, Nemecka, Angoly aj Afganistanu. A v tomto roku budete môcť zažiť atmosféru čiastočne rekonštruovanej chaty aj vy, účastníci Tábora Antre.

chata-podsitnom Pocuvadlianske-jazero cesticka

 

Ako sa tam dostanete?

Škola v prírode Pod Sitnom sa nachádza 180 km od Bratislavy a 240 km od Košíc, takže je to približne rovnako blízko pre všetkých účastníkov z celého Slovenska. 48.403961, 18.857678.

Z Bratislavy sa dostanete do Banskej Štiavnice po diaľnici rýchlo za 2,5 h. Odbočiť môžete na 3 miestach, najkratšia cesta vedie odbočkou z Novej Bane a Žarnovice, sú to však veľmi kľukaté a miestami zdevastované cesty. O niečo lepšie sú odbočky v Bzenici cez Vyhne, alebo Lehôtke pod Brehmi cez Sklené Teplice. Najlepšia cesta vedie po odbočení v Hronskej Bzenici medzi Žiarom nad Hronom a Zvolenom, je to viac km, ale ušetríte čas. Touto cestou prídete aj z východu a od Banskej Bystrice. Z južného Slovenska sa dostanete na Počúvadlo cez Levice alebo cez Hontianske Nemce. Okrem spojenia autom sa sem dostanete autobusom 13.00 z Bratislavy, z Košíc 10.45, z Popradu 8.25 alebo 14.10. V Banskej Štiavnici vás v prípade potreby vyzdvihneme autom. Viac o doprave aj na https://www.banskastiavnica.org/prakticke-informacie/doprava.html . Na tejto mape je objekt Školy v prírode Podsitnom označená bodom "B".

Zväčšiť mapu

 

Ubytovanie

Škola v prírode Pod Sitnom nám ponúka kapacitu ubytovania pre 85 ľudí, veľa priestorov na zábavu, audiovizuálnu učebňu na kurzy, veľké futbalové ihrisko, klubovňu, knižnicu, pingpongový stôl, veľkú jedáleň na celotáborové akcie či večerné Antre kino. Velikánsky areál pod lesom na rôzne športové aktivity alebo streľbu zo vzduchovky, posedenie pri ohnisku, presklená veranda i veľká drevená terasa s výhľadom na jazero. Pekný areál blízko lesa poskytuje veľa možností na prechádzku, hranie sa, aj skvelé súťaže. Nádherné miesto na rozvíjanie svojho talentu a na organizovanie super tábora.

Ubytovanie je zabezpečené vo väčších aj menších izbách so štandardným vybavením školy v prírode. Neočakávajte luxus, izby sú jednoduché a po dvoch dňoch pobytu detí v tábore rovnaké, ako v hoteli :-). Sprchy a wc sú novorekonštruované, spoločné, osobitne pre chlapcov a dievčatá na rôznych poschodiach. Je to skúsenosť, ktorú niektoré deti majú možnosť zažiť len na tábore, takže považujte to za jeden zo zážitkov prežitia v prírode :-). Na oknách sú závesy, takže počas nádherného slnečného rána vás nemusí budiť slniečko. No nebuďte prekvapení, keď vás zobudí jeden z našich lektorov. Spoznáte množstvo nových ľudí, nový kraj nášho krásneho Slovenska a peši aj prírodu v okolí Počúvadlianskeho jazera.

izba jedalen jedalen