Dobytie jazera TAJCH - outdoor tréning

Tento rok sme pre Vás pripravili špeciálny outdoor tréning  „Dobytie jazera TAJCH“. Cieľom je ukázať netradičné a účinné formy komunikácie pri zdolávaní disciplín s cieľom posilniť v každom z Vás tie silné stránky, ktoré Vás posunú v osobnostnom vývoji vpred.

Tento outdoor tréning vedie špeciálny coach pre DÚHOVÉ ČÍSLA a KOMUNIKÁCIU - Viera G. Faith a pod jej vedením Vás čakajú úlohy:

 • zachrániť zem pred zatmením slnka
 • zneškodniť škodcu v zamorenom jazere
 • prekonať jedovatú sieť
 • naučiť mimozemšťanov hrať futbal
 • zdolať osobnostnú skúšku odvahy a získať tak schopnosť čítať myšlienky

Poznanie z tohto dňa Vám pomôže získať viac kamarátov, naučíte sa riešiť konflikty iným, účinnejším spôsobom a posilníte svoje silné stránky.

ZAŽIJETE SKUTOČNÉ DOBRODRUŽSTVO

 

DÚHOVÉ ČÍSLA A KOMUNIKÁCIA

Účinný princíp rozpoznania silných stránok a ich využitia  doma vo vzťahu s rodičmi a súrodencami, i v škole pri učení či pri hrách. S kamarátmi sa naučíte viac chápať rozdielne danosti, ktoré sú v každom z nás. Rozdielnosť je často príčinou konfliktov, hnevu, zneužívania, smútku, zlyhaniu či nepochopenia.

Teším sa na Vás 

Viera G. Faith

 


Prežitie v prírode, branno-športové worshopy.

 

Tieto aktivity povedie Dominik Kis - zakladateľ a člen dobrovoľného military klubu 24. MPR.


Slovo branný budí u ľudí rôzne dojmy. Staršie ročníky si zrejme pamätajú sáčky na rukách, hod granátom, vzduchovku. Tie mladšie, medzi ktoré patrím aj ja, majú častokrát zmiešané pocity či tie “branné” dni alebo cvičenia, ktoré si ja pamätám zo školy majú ešte nejaký zmysel. 

Idea brannej prípravy sa tiahne s ľudstvom už od staroveku. Asi najvätším priekopníkmi boli ešte Starý Gréci. Nešlo však len o úzko zameranú činnosť. Dôraz bol kladený na rozvoj človeka všeobecne a všetkými smermi. V minulosti sa dajú dohľadať príklady zmámych filozofov ktorý prešli vojenskými taženiami alebo olympijskými hrami.
V moderných dejinách sa branná príprava a dobrovoľníctvo celkovo významne podieľali na spoločenskom dianí najmä počas éry Masaryka a Štefánika.

Nemôžme však zabúdať, že za takto vojensky vyzerajúcou činnosťou sa skrývajú celkom bežné aktivity. Obyčajné prenocovaie v prírode má v sebe nespočet veľa možností sa niečo nové naučiť.
 
V Antre som pre Vás pripravil workshop branno športovej prípravy, kde sa môžete zoznámiť s činnosťami ako sú :
 

Základy prežitia v prírode

 • prístrešky - rôzne typy, veľkosti, improvizované alebo s materiálom, najlepšie miesta kde sa utáboriť
 • oheň - typy ohňov a ohnisiek, druhy drevín na oheň (dub robí iný oheň, plameň, pahrebu a teplo ako borovica ak ste to nevedeli a nie, nie je to jedno :D ) zakladanie ohňa s čímkoľvek a samozrejme príprava dreva, skladovanie
 • voda a strava - varenie na otvorenom ohni, overené recepty (kurací steak na kameni :D), čo si do prírody zobrať a čo nie, pitný režim a stravovací režim pri fyzickom výkone…
 • nocovanie - nočné hry, všeobecné zásady nocovania v prírode, spojené s dalšími činnosťami

Streľba a lukostreľba

 • vzduchovka, vzduchová pištol, luk a filozofia lukostreľby, ukážka vojenskej činnosti za asistencie členov military klubov, prezentácia výstroje

Prvá pomoc a riešenie krízových situácií

 • psychická a teoretická príprava, simulácia krízovej situácie, typy civilnej ochrany.

Škola teamovej spolupráce

 • stavanie a zdolávanie prekážkovej dráhy, sklalolezctvo, kanoe, turistika, orientácia v teréne, skupinové hry a kopec srandy.
Tento rok bude nabitý super nápadmi, tak sa na Vás teším. 

Dominik “Ištvááň” Kis
 
 
 

Hry Intuitívnej pedagogiky naživo - pod vedením Petra Živého trénera Intuitívnej pedagogiky

Pohybové hry plné nezvyčajných a zároveň obyčajných dejov....veľa pohybu, radosti, dynamiky i jemných detailov...

Pre všetkých, ktorí sa chcú rozhýbať a zasmiať sa, zosústrediť a mnohému novému sa naučiť...

Počas 5 rokov rozvíjam hry intuitívnej pedagogiky v stretnutiach s mnohými skupinami ľudí a pozorujem mnohé posuny v mojom vlastnom prejave života, ale aj u mnohých ďalších ľudí. Preto do spoločnosti prinášam úplne nový obraz o škole a vzdelávaní, zameraný viacej na Človeka, na ľudskosť, na komunikáciu, na tvorivosť, na autonómiu, spoluprácu...

Prepojením myslenia, cítenia a pohybu nášho tela sa v nás rodí tento nový stav Celistvosti.

Na workshope sa budeme spoločne vnárať do tohto stavu cez pohybové hry, ktoré vychádzajú z Intuitívnej pedagogiky... budeme SKÁKAŤ, TLIESKAŤ, DUPAŤ, PADAŤ, POČÚVAŤ, IMPROVIZOVAŤ a veľa pozorovať, kde v práci sa nachádzajú mnohé skryté procesy súvisiace s PraHrou.

"Človek sa hrá len tam, kde je v plnom význame slova človekom a je len tam úplne človekom, kde sa hrá" Friedrich Schiller

 

Ukážka z workshopu Petra Živého

 

Tvorivé dielne - výroba keramiky, hlinohranie, batikovanie tričiek

Počas celého dňa venovanému tvorivým dielňam sa niektorí z vás môžu venovať výrobe keramiky. Vyskúšate si aké je to úžasné vytvoriť si vlastnými rukami hlinený obrázok, vykrajovať a zdobiť srdiečka, kvetinky alebo si vymodelovať žirafu, psíka, či mačičku. Fantázii sa medze nekladú. Pracovať budete s originálnou keramickou hlinou, pod vedením profesionálneho keramika. Dokáže o hline a postupe výroby keramiky veľmi pútavo rozprávať a ukáže vám v praxi fígle ako vyrezať rôzne figúrky, ako ich okrášliť, nakresliť oči či vytvarovať chvost. Ak sa nám to podarí do konca tábora aj vypáliť v hlinenej peci, odnesiete si domov vlastnoručne vyrobenú keramiku. Ktorú potom už len stačí namaľovať.

keramicky-kurz-praca-s-hlinou

Čo všetko sa dá s hlinou robiť?

„Z hliny sa zhotovovujú misky, vázičky, kvetináče, šperky, obrazy. Nádobky sa môžu modelovať pomocou guličiek, ktoré sa lepia v radách na seba, alebo pomocou šulčekov, ktoré sa na seba ukladajú podobne, ako pri guličkách. Z vyvaľkaných plátov hliny možno vykrajovať, vyrezávať a dotvárať rôzne tvary. Prípadne voľne modelovať podľa vlastnej fantázie.

Práca s hlinou má arteterapeutický význam – je to liečba umením. Hlina je prírodný materiál, príjemný a prirodzený na dotyk. Zvyšuje u detí, ale aj dospelých manuálnu zručnosť, rozvíja jemnú motoriku, tvorivosť a fantáziu. Z modelovacích materiálov má najlepšie terapeutické výsledky.“